Piknikové čítanie

Aj žiaci našej školy sa v dňoch 27. 9. – 29. 9. 2017 zapojili do „Piknikového čítania.“ Žiaci 1.stupňa využili na piknikovanie priestranný areál školy a čítali z rôznych kníh a detských časopisov. Naši najmenší, prváci, vytvorili za pomoci pani učiteliek krásne maľované čítanie. Druháci čítali z knihy Byť dráčikom je úžasné a príbeh od M. Ďuríčkovej Vladko, kde si? Tretiakov zaujal príbeh O tom ako Mach a Šebestová a Čítanie o Slovensku. Štvrtáci čítali rozprávku z čítanky a báseň Zariadenie bytu od obľúbeného autora T. Janovica a od Hany Doskočilovej Eliška a ocko kráľ.
Keďže naša škola leží v Solivare využili sme toto historické prostredie a žiaci 7.A, 7.B a 6.B piknikovali v areáli objektu Technického múzea. Prečítali sme si povesť O studni, čo ani studňou nebola z knihy Soľnobanské pripoviedki. Povesť sa viaže k tejto lokalite. Žiaci V. Kubincová a F. Škripko si pre spolužiakov pripravili zaujímavé informácie z knihy Solivar. Žiaci 6.C sa vybrali na Kalváriu a tu čítali z kníh Harry Potter, Klub záhad či Pán Smraďoch.
Naše „piknikovanie“ sa stretlo s veľkým úspechom a žiaci sa tešia na budúcoročné
hodiny v prírode.