30. výročie vzniku SR

Zamestnanci a žiaci našej školy si zaujímavým a netradičným spôsobom pripomenuli 30. výročie vzniku Slovenskej republiky.

Prvé teplé lúče nás vylákali na školský dvor...

Žiaci našej školy si 30. výročie vzniku Slovenskej republiky pripomínali nielen na hodinách dejepisu a slovenského jazyka, ale aj v tímovej aktivite 12. februára 2023. Počasie nám vtedy veľmi neprialo, preto sa naša škola rozhodla zorganizovať aktivitu k 30. výročiu vzniku Slovenskej republiky v priestoroch školy. Žiaci z jednotlivých tried si počas veľkej prestávky prevetrali nielen seba, ale aj svoje hlavičky. Pracovali v tímoch, po chodbách hľadali obrázkové a slovné nápovedy a lúštili tajničku. Za jej správne vylúštenie si žiaci zaslúžili sladké odmeny.

Po necelých dvoch mesiacoch, presne 30. marca 2023, sa usmiali prvé teplé slnečné lúče. Keďže naši žiaci obľubujú pobyt na čerstvom vzduchu, rozhodli sme sa teda, že žiakom opäť priblížime vznik Slovenskej republiky, nonie tradičným spôsobom. Počas 2. a 3. vyučovacej hodiny sme žiakov 1. stupňa a 2. stupňa vytiahli zo školských lavíc von na školský dvor, kde na nich čakala veľká „kriedová“ tridsiatka a hostesky (žiačky z 8.A), ktoré jednotlivým žiakom rozdávali farebné papiere vo farbách vlajky Slovenskej republiky (biele, modré, červené). Žiaci „tridsiatku“ vyplnili svojou maličkosťou, zdvihli nad seba farebné papiere a už bola „ľudská tridsiatka“ na svete. Taktiež nechýbali ani zvedavé otázky žiakov a lietajúci dron, ktorý žiakov zvrchu odfotil a nakameroval. Po fotení a pobyte na čerstvom vzduchu sa žiaci v prítomnosti svojich učiteľov presunuli späť do školských lavíc.

Ďakujeme všetkým žiakom za ich disciplinovanosť a všetkým učiteľom za ich pomoc, podporu, vďačnosť a ochotu.

Vaša p. uč. Frajtková a p. uč. Stolárik