História školy

Začiatky

Naša škola bola slávnostne otvorená 4. septembra 1967 ako novostavba 24-triednej pavilónovej ZDŠ. Prvým riaditeľom na novej škole bol pán František Tomečko. Podieľal sa nielen na realizovaní myšlienky vybudovať novú školu, ale aj na jej zariaďovaní novým nábytkom, učebnými pomôckami    a zabezpečení celého pracovného kolektívu.

Rozvoj školy

Rozvoj a úspechy školy pokračovali ďalej pod vedením ďalších riaditeľov, ako boli pán Jozef Bandura, pán Andrej Špes, pani Eva Pokorná, PaeDr. Jozefína Šoltésová, Mgr. Eduard Luchs,          Mgr. Alžbeta Miščíková , Mgr. Nadežda Holečková a Mgr. Valéria Bodnárová.  Každý z nich sa snažil o vylepšovanie podmienok pre prácu učiteľov, žiakov a všetkých zamestnancov v škole.

V začiatkoch sa zavádzalo ústredné kúrenie na spojovacej chodbe, stavali sa ihriská, zriaďovali sa kabinety pre učiteľov, upravoval sa priestor pred vchodom školy a vysadzovali sa okrasné stromy    a kríky. Neskôr sa robila plynofikácia kotolne, ktorá bola pôvodne na tuhé palivo. V posledných rokoch si budova vyžadovala opravu. Opravovali sa strechy, renovovala sa telocvičňa, sociálne zariadenia vymieňalo sa vodovodné potrubie a v spolupráci s rodičmi sa maľovali okná.

Veľkým prínosom vo výchovno-vzdelávacej práci bolo vyučovanie v odborných učebniach, ktoré boli v škole zriadené hneď od jej vzniku... V roku 1972/73 bola škola vybratá ako jediná pokusná škola v kraji na množinové vyučovanie matematiky. Začiatkom 80-tych rokov sa rozrástlo sídlisko Sekčov  a škola zažila priam nával nových žiakov. V šk. roku 1982/83 bola do našich priestorov preradená celá ZŠ na Zimnej ulici... Celý polrok sa vyučovalo na dve zmeny. Bolo to veľmi náročné nielen pre učiteľský kolektív, ale aj pre pracovníčky v školskej jedálni a pre ostatných správnych zamestnancov. Škola v tom čase patrila medzi najväčšie v okrese. Aj napriek týmto sťaženým podmienkam si udržiavala svoj štandard vo vzdelávacom procese aj v mimoškolskej činnosti...         Po výstavbe nových škôl na sídlisku Šváby a Sekčov sa situácia zmenila k lepšiemu. Znížil sa počet tried a práca bola oveľa pokojnejšia.

Súčasnosť

V súčasnosti je naša škola už trojgeneračná. Od jej vzniku prešli bránami školy tisícky žiakov, ktorí mali možnosť čerpať z prameňa poznania, múdrosti a mravných zásad. Našu školu navštevovali aj známe osobnosti ako spisovateľ Peter Juščák, modelky Ivana Christová, Eva Džodlová a profesionálny tanečník Peter Vaško. Mnoho dalších žiakov sa uplatnilo po skončení odborných učilíšť, stredných a vysokých škôl vo všetkých odvetviach priemyslu, obchodu, kultúry, zdravotníctva a nie len doma, ale aj v zahraničí.